#Інженерний тиждень #тому що цікаво
В рамках інженерного тижня, який проходить у гімназії, учні 8-А класу, під керівництвом Рафальської К.М., створили «Модель легенів». Завдяки наочній моделі учні краще зрозуміли механізм роботи легенів і відчули себе справжніми дослідниками.
Під час вдиху міжреберні м’язи скорочуються, діафрагма зміщується в бік черевної порожнини і обсяг грудної порожнини збільшується. В результаті тиск в грудній порожнині стає меншим за атмосферний, і легені збільшуються в обсязі. Тиск всередині них так само менший зо атмосферний, відбувається засмоктування повітря дихальними шляхами, тому що газ завжди рухається із зон з більш високим тиском у зони з меншим. Таким чином, в легені надходить додаткова порція повітря, і тиск в них стає рівним атмосферному.
Видих відбувається пасивно. Міжреберні м’язи і діафрагма просто розслабляються. При цьому ребра опускаються, ніби стискаючи грудну порожнину. Діафрагма піднімається вгору, що теж веде до зменшення грубної порожнини.
Стінки грудної порожнини тиснуть налегені, і вони зменшуються воб’ємі,виштовхуючи з себе повітря назадпо дихальних шляхах. Можнасказати, що тиск влегенях стаєвище атмосферного, врезультаті чого повітря спрямовується вбік більш низького тиску, тобто назовні.
Факт.
У 2018 роцікомандадоктора Джоан Ніколс виростила та пересадила свиням штучні легені. Це перший випадок, коли біотехнічні легені прижилися, а піддослідні вижили. Ніколс вважає, що перші пацієнти зі штучними легенями можуть з’явитися вже через п’ятьдесять років. Цікаво, що біореактор, в якому команда вирощувала легені, вчені сконструювали з підручних матеріалів: акваріума, пластику, який використовується як сировина у човновій індустрії, та насосів, придбаних на інтернет-аукціоні. Хоча це й не дивно, створюючи щось нове, Вам, ймовірно, знадобиться обладнання, якого ще не існує.
Додаткова інформація.
Життєва ємність легень (ЖЕЛ) – це найбільша кількість повітря, яке людина може видихнути після максимально глибокого вдиху. ЖЕЛ залежить від віку, статі, росту, маси тіла, фізичного розвитку людини. Показники ЖЕЛ коливаються: від 3500-4800 мл – у чоловіків та 3000-3500 мл – у жінок. У фізично тренованих людей, що займаються веслуванням, плаванням, гімнастикою, вона досягає 6000-7000 мл.
Залишити відповідь