Вітаємо на сайті Ліцею № 5 імені Т.Г. Шевченка Коростишівької міської ради

Опорний заклад Кропивнянської ЗОШ

04130 58591

kgg5.kr.zt@gmail.com

місто Коростишів

вулиця Максима Добрянського, 33

07:30 - 18:00

Понеділок-П’ятниця

123 456 789

info@example.com

Goldsmith Hall

New York, NY 90210

07:30 - 19:00

Monday to Friday

У дитини одна інтуїтивна мета: саморозвиток

«Модель легенів»

#Інженерний тиждень #тому що цікаво

         В рамках інженерного тижня, який проходить у гімназії, учні 8-А класу, під керівництвом Рафальської К.М., створили «Модель легенів». Завдяки наочній моделі учні краще зрозуміли механізм роботи легенів і відчули себе справжніми дослідниками.

         Під час вдиху міжреберні м’язи скорочуються, діафрагма зміщується в бік черевної порожнини і обсяг грудної порожнини збільшується. В результаті тиск в грудній порожнині стає меншим за ат­мосферний, і легені збільшуються в обсязі. Тиск всередині них так само менший зо атмосферний, відбувається засмоктування повітря дихальними шляхами, тому що газ завжди рухається із зон з більш високим тиском у зони з меншим. Таким чином, в легені надходить додаткова порція повітря, і тиск в них стає рівним атмосферному.

         Видих відбувається пасивно. Міжреберні м’язи і діафрагма просто розслабляються. При цьому ребра опускаються, ніби стиска­ючи грудну порожнину. Діафрагма піднімається вгору, що теж веде до зменшення грубної порожнини.

         Стінки грудної порожнини тиснуть налегені, і вони зменшуються воб’ємі,виштовхуючи з себе повітря назадпо дихальних шляхах. Можнасказати, що тиск влегенях стаєвище атмосферного, вре­зультаті чого повітря спрямовується вбік більш низького тиску, тобто назовні.

         Факт.

         У 2018 роцікомандадоктора Джоан Ніколс виростила та пересадила свиням штучні легені. Це перший випадок, коли біотехнічні легені прижилися, а піддослідні вижили. Ніколс вважає, що перші пацієнти зі штучними леге­нями можуть з’явитися вже через п’ятьдесять років. Цікаво, що біореактор, в якому команда вирощувала легені, вчені сконстру­ювали з підручних матеріалів: акваріума, пластику, який використовується як сирови­на у човновій індустрії, та насосів, придбаних на інтернет-аукціоні. Хоча це й не дивно, створюючи щось нове, Вам, ймовірно, знадобиться обладнання, якого ще не існує.

         Додаткова інформація.

         Життєва ємність легень (ЖЕЛ) – це найбіль­ша кількість повітря, яке людина може видих­нути після максимально глибокого вдиху. ЖЕЛ залежить від віку, статі, росту, маси тіла, фізичного розвитку людини. Показники ЖЕЛ коливаються: від 3500-4800 мл – у чоловіків та 3000-3500 мл – у жінок. У фізично трено­ваних людей, що займаються веслуванням, плаванням, гімнастикою, вона досягає 6000-7000 мл.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.