#Інженерний тиждень #тому що цікаво
В рамках інженерного тижня, який проходить у гімназії, учні 10-А класу, під керівництвом Рафальської К.М., створили модель «Рука-маніпулятор. Ну, майже. 🙂 ». Учні були в захваті від такого заняття.
Наші справжні пальці не мають м’язів, тому керуємо ми ними дистанційно, наче маріонеткою, як і пальцями руки-маніпулятора. Тільки у нашому випадку, роль мотузок виконують сухожилля, які з одного боку прикріплено до кісток, а з іншого до м’язів передпліччя.
Історія.
В 2012 році в Британії робот-хірург но ім’я DoVinci, що має цілих чотири руки-маніпулятора, провів першу в світі операцію на відкритому серці. До цього робот вже проводив операції на інших органах, але от із серцем працював вперше.
Декілька років тому руку-маніпулятора сконструював одинадцятикласник з Миколаєва Леонід Норд. Керуючи рукою через смартфон, учні з інвалідністю могли дистанційно брати участь в лабораторних роботах з фізики та хімії.
З 2001 року на МКС працює робот-маніпулятор «Канадарм2», який допомагає космонавтам працювати у відкритому космосі, вміє сам себе ремонтувати та час від часу «знизує плечима», спілкуючись з оператором.
Залишити відповідь