Вітаємо на сайті Ліцею № 5 імені Т.Г. Шевченка Коростишівької міської ради

Опорний заклад Кропивнянської ЗОШ

04130 58591

kgg5.kr.zt@gmail.com

місто Коростишів

вулиця Максима Добрянського, 33

07:30 - 18:00

Понеділок-П’ятниця

123 456 789

info@example.com

Goldsmith Hall

New York, NY 90210

07:30 - 19:00

Monday to Friday

У дитини одна інтуїтивна мета: саморозвиток

Модель «Рука-маніпулятор. Ну, майже. :) ».

#Інженерний тиждень #тому що цікаво

         В рамках інженерного тижня, який проходить у гімназії, учні 10-А класу, під керівництвом Рафальської К.М., створили модель «Рука-маніпулятор. Ну, майже. 🙂 ». Учні були в захваті від такого заняття.

         Наші справжні пальці не мають м’язів, тому керуємо ми ними дистанційно, наче маріонеткою, як і пальцями руки-маніпулятора. Тільки у нашому випадку, роль мотузок виконують сухожилля, які з одного боку прикріплено до кісток, а з іншого до м’язів передпліччя.

         Історія.

         В 2012 році в Британії робот-хірург но ім’я DoVinciщо має цілих чотири руки-маніпулятора, провів першу в світі операцію на відкритому серці. До цього робот вже проводив операції на інших органах, але от із серцем працював вперше.

         Декілька років тому руку-маніпулятора сконструював одинадцятикласник з Миколаєва Леонід Норд. Керуючи рукою через смарт­фон, учні з інвалідністю могли дистанційно брати участь в лабораторних роботах з фізики та хімії.

         З 2001 року на МКС працює робот-маніпулятор «Канадарм2», який допомагає космонавтам працювати у відкритому космосі, вміє сам себе ремонтувати та час від часу «знизує плечима», спілкуючись з оператором.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.